Womex vén de facer público o seu programa oficial, ao tempo que pon á venda as entradas de día (por 20 euros) para os 18 concertos que se celebrarán na Praza da Quintana nas noites do xoves 23, venres 24 e sábado 25 de outubro. Ademais, aínda se pode obter un bono de 55 euros para ver os demais espectáculos, ademais dos da Quintana, no Auditorio Abanca, o Teatro Principal, o Salón Teatro, o Auditorio de Galicia ou a Sala Capitol.
En total, actuarán máis de 300 artistas, entre eles os galegos Uxía e Davide Salvado, ademais do zanfonista residente en Galicia Germán Díaz. Da escena peninsular haberá concertos tan interesantes coma o de Raúl Rodríguez, fillo de Martirio, o grupo folc mediterráneo Zoobazar, o vasco Korrontzi, o catalán Calima, ou os portugueses Custódio Castelo, Batida (Angola/Portugal), Lula Pena e DJ Marfox.
Xoves 23
Auditorio Abanca
21:30 - 22:15 Cesária Évora Orchestra (Cabo Verde)
23:00 - 23:45 El Gusto Orchestra (Alxeria/Francia)
00:30 - 01:15 Ed Motta (Brasil)
Praza da Quintana
21:00 - 21:45 Raúl Rodríguez - Razón de Son (España)
21:45 - 22:30 Otava Yo (Rusia)
23:15 - 00:00 Spiro (Reino Unido)
22:30 - 23:15 Guayo Cedeño & Coco Bar (Honduras)
00:00 - 00:45 Ajinai (China)
00:45 - 01:30 Mayito Rivera & The Sons of Cuba (Cuba)
Atlantic Connections | Teatro Principal
21:00 - 21:45 Custódio Castelo (Portugal)
22:30 - 23:15 Germán Díaz (Galicia)
00:00 - 00:45 La Chiva Gantiva (Colombia/Bélxica)
offWOMEX | Salón Teatro
21:45 - 22:30 Lleuwen (Gales)
23:15 - 00:00 Volosi (Polonia)
00:45 - 01:30 Rura (Escocia)
Venres 24
Auditorio Abanca
21:30 - 22:15 Noreum Machi (Corea do Sur)
23:00 - 23:45 Oum (Marruecos/Francia)
00:30 - 01:15 Maru Tarang (India/Australia)
Praza da Quintana
21:00 - 21:45 Sekouba Bambino (Guinea-Conakry/ Francia)
21:45 - 22:30 Džambo Aguševi Orchestra (Macedonia)
22:30 - 23:15 Baloji (República Democrática do Congo / Bélxica)
23:15 - 00:00 Ethiocolor (Etiopía)
00:00 - 00:45 Kuenta i Tambu (Curação/Países Baixos)
00:45 - 01:30 Batida (Angola/Portugal)
Atlantic Connections | Teatro Principal
21:00 - 21:45 Korrontzi (País Vasco)
22:30 - 23:15 Uxía (Galicia)
00:00 - 00:45 Zoobazar (España)
offWOMEX | Salón Teatro
21:45 - 22:30 Paulo Flores (Angola)
23:15 - 00:00 Geng Wak Long (Malaisia)
00:45 - 01:30 Abavuki (Sudáfrica)
DJ Summit | Sala Capitol
01:00 - 02:30 Isa GT (Colombia/Reino Unido)
02:30 - 03:30 Rebel Up! Soundclash (Bélxica/Países Baixos)
Sábado 25
Auditorio Abanca
21:30 - 22:15 Kareyce Fotso (Camerún)
23:00 - 23:45 Lula Pena (Portugal)
00:30 - 01:15 SöNDöRGő (Hungría)
Praza da Quintana
21:00 - 21:45 Orkesta Mendoza (EUA)
21:45 - 22:30 Troker (México)
22:30 - 23:15 Davide Salvado (Galicia)
23:15 - 00:00 Tribu Baharu (Colombia)
00:00 - 00:45 Ester Rada (Israel)
00:45 - 01:30 Bostich + Fussible from Nortec Collective (México)
Atlantic Connections | Teatro Principal
21:00 - 21:45 Calima (Cataluña)
22:30 - 23:15 Sertanília (Brasil)
00:00 - 00:45 La Yegros (Arxentina)
offWOMEX: Nordic Club | Salón Teatro
21:45 - 22:30 Dreamers' Circus (Suecia/Dinamarca)
23:15 - 00:00 Gjermund Larsen Trio (Noruega)
00:45 - 01:30 Tarabband (Irak/Exipto/ Francia/ Suecia)
DJ Summit | Sala Capitol
01:00 - 02:30 Greg de Villanova (Francia)
02:30 - 03:30 Den Sorte Skole (Dinamarca)
03:30 - 04:30 DJ Marfox (Portugal)